Home Miłość i Związki Znaczenie Umiejscowienia Sypialni

Menu

Reklama

User Menu


Znaczenie Umiejscowienia Sypialni PDF Drukuj Email
Artykuły Feng Shui - Miłość i Związki
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 czerwca 2009 20:35
Według mistrza feng-shui sypialnia jest najważniejszym miejscem w domu, spędzasz w niej bowiem trzecią część życia. Jest ona najsilniej połączona z twym małżeństwem czy innymi związkami. Powinna znajdować się ona w najspokojniejszym miejscu bądź ustronnej części domu, powinna stwarzać warunki które sprzyjają wypoczynkowi, dawać poczucie bezpieczeństwa i sprawiać ze można w niej czujność odwiesić na haczyk.
Feng-shui zaleca umiejscowienie sypialni w prawej części domu, gdyż niezwykle korzystnie wpływa na związki, bogactwo, zdrowie i inne dziedziny życia. Warto zaplanować sypialnie w jednym z dwóch miejsc mocy, czyli w gua Bogactwa lub gua Małżeństwa. To dwa najsilniejsze obszary twego domostwa, gdyż zlokalizowane są w największym oddaleniu od drzwi. Jeśli sypialnia znajduje się w przestrzeni obdarzonej słabszą mocą, było by lepiej przenieść ją w bardziej dogodne miejsce .
    Zgodnie z zasadą względnego umiejscowienia, sypialna jest Ci najbliższym a zatem najważniejszym w całym życiu pomieszczeniem.
WSKAZÓWKI

•    Sypialnia z dala od drzwi wejściowych.
-Im dalej od drzwi wejściowych znajduje się sypialnia tym większy będziesz mieć wpływ na to co się dzieje w domu oraz w życiu.

•    Poprzeczna linia domu
- Aby w domostwie panował spokój i dostatek , a życie małżeńskie kwitło, sypialnia małżeńska powinna znajdować się za poprzeczną linią dzielącą dom. Sfera domu znajdująca się z przodu tej linii odpowiada działaniu i życiu towarzyskiemu.
Jeśli sypialnię umieszczono w przedniej części mieszkania, odpoczynek bywa zakłócony. Sytuacja przedstawia się jeszcze gorzej gdy sypialnia znajduje się przed „ustami chi” ( główne drzwi wejściowe). To niekorzystne ustawienie może powodować częstą nieobecność w domu jednego z partnerów, kłopoty małżeńskie albo nawet koniec związku.

•    Zmiana lokalizacji sypialni
- Jeżeli w dalszej części domu znajduje się pokój który może posłużyć za sypialnię małżeńską, przenieś ją tam. Można również zawiesić lustro  w dalszej części domu, tak aby znajdowało się na linii łóżka. W ten sposób symboliczne przyciągnie ono łóżko oraz sypialnię w pełniej obdarzoną mocą część domu, nie zmieniając jednocześnie ustawienia na planie  fizycznym

•    Drzwi sypialni
- Ukryte lub zablokowane wejście do sypialni tworzy w życiu wiele przeszkód . Sytuacje tę można uzdrowić, wieszając na czerwonej wstążce kryształową kulę o średnicy minimalnej 50mm lub dźwięczny metalowy dzwonek wietrzny na zewnątrz sypialni tuż nad jej drzwiami . Stosując to remedium wizualizuj , że drogą prowadzącą do twej sypialni płynie energia, życie toczy się harmonijnie, a małżeństwo ponownie rozkwita.


•    Głośna sypialnia
      - Zawieś Lustro na zewnętrznej ścianie sypialni, wychodzącą na ruchliwą ulice lub dom sąsiadów. Wizualizuj sobie , że lustro to Cię chroni i wzmacnia, a w twoim związku następują korzystne zmiany.
Zmieniony: czwartek, 25 czerwca 2009 21:23
 

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.