Home Miłość i Związki Łóżko w „pozycji dominującej”

Menu

Reklama

User Menu


Łóżko w „pozycji dominującej” PDF Drukuj Email
Artykuły Feng Shui - Miłość i Związki
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 czerwca 2009 21:22
Łóżko w „pozycji dominującej”

„Pozycja dominująca” to najbardziej korzystne i szczęśliwie ustawienie łóżka. Jej idea opiera się na  pięciu następujących zasadach;

1.    Ustawienie łóżka w stosunku do drzwi sypialni (lub ust chi) jest ważniejsze niż jego położenie względem kierunków świata (wschodu , południa, zachodu, północy). „Usta chi” stanowią  główny punkt, przez który energia wpływa do pokoju, tak więc odpowiednie usytuowanie łóżka jest sprawą kluczową.

2.    Osoba w niej leżąca powinna mieć możliwie duży widok na sypialnię. Im więcej widzisz, tym pewniej i spokojniej się czujesz.

3.    Drzwi powinny byś łatwo widoczne od strony łóżka zapewniając tym samym poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

4.    Nie należy ustawiać łóżka naprzeciw „ust chi”. Sytuacja  taka może powodować wypadki i różne dolegliwości. Łóżko umiejscowione z dala od linii wejścia to ważne zabezpieczenie przed szkodą.

5.    Wezgłowie łóżka powinno opierać się o ścianę lub być ustawione w rogu. Te zasady ustawienia łóżka wnoszą moc i  harmonię sypialni. Według feng-shui łóżko jest jednym z tych czynników, które najsilniej działają na nasze życie, a zatem jego odpowiednie usytuowanie to znaczące i silne remedium zdrowia, związku, bogactwa i wielu innych sfer życia


WSKAZÓWKI

•    Korzystne ustawienie łóżka
Najdalej odsunięte  od drzwi rogi pokoju  stanowią dwa najsilniejsze przepełnioną mocą miejsca w danym pomieszczeniu oraz stwarzają idealne warunki na ustawienie łóżka. Im dalej od drzwi znajduje się ten mebel, tym lepiej widzisz pokój i czujesz i czujesz że jest silniejszy. Należy mieć możliwie dobry widok na sypialnię. Odpowiednie ustawienie łóżka sprzyja budowaniu poczucia własnej wartości  nadaje życiu oraz związkom mocną podstawę. Wizualizują ten proces, zmieniając umiejscowienie łóżka.

•    Widok na drzwi sypialni
Jest bardzo ważne abyś mógł spoglądać  na  drzwi  sypialni gdy leżysz na plecach w łóżku. Dzięki  takiemu ustawieniu  poznajesz okoliczności i związki, które stają się twoim udziałem, a także doświadczasz otuchy i bezpieczeństwa.

•    Wezgłowie łóżka
 Jeśli sypiasz w łóżku nie przylegającym do ściany zapewne, czym są wewnętrzne napięcia i konflikty w związku. Nie jest Ci także obca bezsenność oraz senne koszmary.
Jeśli wezgłowie łóżka opiera się o okno, powoduje to bezsenność, gdyż wzmaga się w nas poczucie zagrożenia niepewności okoliczności pojawiających się na drodze życia. Prąd energii przepływającej od okna nad łóżkiem i osobą śpiącą rzutuje również na zdrowie fizyczne i psychiczne. Wezgłowie oparte o ścianę, na której wysoko znajduje się tylko jedno małe okno, zazwyczaj nie stwarza takich problemów.


•    Wezgłowie dobrej jakości
Mocne i solidne wezgłowie dodatkowo wspiera życie. Łóżko w nie wyposażone stanowi lepszą podporę dla związku niż to które jest go pozbawione. Poluzowany zagłówek może wywoływać niepewność , zaś wykonany z belek- podświadome uczucie „uwięzienia” Upewnij się także, czy rama dolnej części łóżka nie występuje poza materac.
     Stosując  którykolwiek z wymienionych środków zaradczych, wyobrażaj sobie pełniejsze, pełne harmonii życie oraz związki.
Zmieniony: sobota, 12 grudnia 2015 05:25
 

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.