Home Praca i Kariera Tajemnica sukcesu - wskazówki dla firm

Menu

Reklama

User Menu


Tajemnica sukcesu - wskazówki dla firm PDF Drukuj Email
Artykuły Feng Shui - Praca i kariera
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 czerwca 2010 20:19

Tajemnica sukcesu - wskazówki dla firm


Charakterystyczną cechę chińskich biznesmenów stanowi intrygujące połączenie sprytu, inteligencji oraz przesądności.

 

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo swojego sukcesu, podejmują liczne wyzwania i najczęściej szybko osiągają sukcesy zawodowe. W celu zdobycia przewagi nad konkurentami wykorzystują oni oczywiście zalecane przez feng shui remedia, z których część omówiliśmy już w poprzednim rozdziale, jak również inne skuteczne środki. Na Zachodzie tego rodzaju zabiegi mogłyby zostać nazwane przesądem, jednak wart odnotowania jest fakt, iż następuje dziś ogólny zwrot ku ideom, które w krajach Orientu znane są od tysięcy lat. Doskonały przykład stanowi tu choćby afirmacja. Widok ośmiu monet przyczepionych do jednego łańcuszka i zawieszonych na ścianie za pomocą czerwonej nitki nie należy na Wschodzie do rzadkości. Pełnią one funkcję talizmanu, który według wierzeń przyciąga pomyślność i dobrobyt. Również systematyczne spoglądanie na wyeksponowane monety stymuluje rozkwit interesów. Wielu biznesmenów, aby przyciągnąć do siebie szczęście, nie rozstaje się ze starymi miedziakami.

 

Niektórzy wszywają je sobie nawet we wszystkie części garderoby, chcąc mieć przy sobie przez cały czas przynajmniej jeden z nich. Najpopularniejsze monety pochodzą z czasów dynastii Tang i Sung (618-905 n.e. oraz 960-1279 n.e.). Ich kopie .nierzadko można spotkać w sklepach kolonialnych. Ściany chińskich firm ozdabiają często wspaniałe przykłady kaligrafii. Zazwyczaj zawierają one formułki gotowych afirmacji, które mają na celu motywowanie personelu do wydajniejszej pracy oraz przyciągnięcie do firmy kapitału. Podobną rolę spełniają wizerunki i posążki chińskich bogów dobrobytu, stawiane w najważniejszych miejscach w siedzibie firmy. Istnieje wielu bogów dobrobytu, najczęściej przedstawianym jest jednak Tsai Shen Yeh (czasami można też spotkać Śmiejącego Się Buddę).

 

Właściciele firm codziennie dotykają go z nabożnością w nadziei, że w ten sposób przyciągną do siebie szczęście. Żaden z tych przedmiotów nie stanowi feng shui, mimo że mogą one czasem sprawiać takie wrażenie. Ich głównym zadaniem jest motywowanie właścicieli do dalszego rozwijania swoich firm, umożliwienie stałej kontroli zysków oraz gromadzenie bogactwa.

Zmieniony: środa, 16 czerwca 2010 20:34
 

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.