Home Praca i Kariera Kolory w Feng shui

Menu

Reklama

User Menu


Kolory w Feng shui PDF Drukuj Email
Artykuły Feng Shui - Praca i kariera
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 czerwca 2010 22:21

Kolory w Feng shui

 

W feng shui nie istnieje żaden standardowy system kolorów. Przykładowo niektórzy eksperci reprezentują pogląd, że nie należy używać czarnego, ponieważ wyobraża on ciemność. Czarny jednakże symbolizuje również wodę, a jak wiesz, woda jest synonimem bogactwa oraz dobrej koniunktury. Kolejny przykład stanowi biel. To kolor śmierci, ale
także światła, które znamionuje dobre feng shui Symbolizuje też metal, który jest złoty i srebrny — tak więc pod tą postacią powraca bogactwo i dobra koniunktura. Według wierzeń czerwień przyciąga pomyślny los. Dzieci i urzędnicy otrzymują z okazji chińskiego Nowego Roku czerwone paczki zawierające pieniądze, a panny młode przywdziewają szkarłatny strój, aby przyciągnąć do siebie szczęście. Pomalowane na czerwono jajka rozdaje się z okazji ukończenia przez dziecko pierwszego miesiąca życia. Także żółty, złoty i zielony uważa się za kolory przyciągające pomyślny los. Żółty i złoty reprezentują słońce, zielony natomiast symbolizuje wiosnę.

 

Jeśli to możliwe, przestrzegaj kolorów, które harmonizują z Twoim indywidualnym żywiołem, a są to:
• ogień — czerwony
• ziemia — żółty
• metal — biały
• drzewo — zielony
• woda — czarny

 


Możesz także wybrać kolory odpowiadające charakterowi Twojej firmy. Przykładowo, jeżeli prowadzisz gospodarstwo rolne albo Twoja działalność jest związana z drewnem, dobrze zrobisz, stosując kolor zielony. Działalność związana z pieniędzmi (banki, towarzystwa ubezpieczeniowe) wymaga użycia niebieskiego lub czarnego, gdyż są to kolory wody, która symbolizuje finanse. Pośrednicy w sprawach kupna i sprzedaży nieruchomości stosują kolor żółty, ponieważ symbolizuje on ziemię.

 

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.